Pomysłowa Wakacyjna Szkoła Dla Mam

 

Wakacje to dobry czas. Wakacje to nawet bardzo dobry czas 😉
Bo poranki odzyskują spokój i popołudnia wolność i wieczory też spokojniejsze. Piękny ten czas.Prawda?
Dzieci szybciej rosną, włosy mają jaśniejsze, uśmiechy pełniejsze. I zaraz okaże się że spodnie za krótkie. Rodzicom też przybywa opalenizny i doświadczeń, sprytu i zaradności, wytwałości i c.i.e.r.p.l.i.w.o.ś.c.i…..

Bardzo lubię wakacje, ten rytm spokojny, głeboki oddech i zapach prania suszonego letnim wiatrem.
Z wyspanymi dziećmi naprawdę żyje się lżej.
I owoce soczyste i jędrne na wyciagnięcie ręki, młode ziemniaki i kalafior……
I odkrywanie nowych miejsc, zbieranie doświadczeń, obserwowanie dzieci w nowych sytuacjach i miejscach. Zdjęcia i filmy układają się w folderach.
Zawierają się  nowe znajomości i posyłanie pocztówek.

Wakacje trwaja 10 tygodni. 10 tygodni spokoju, wolności i przygód.
Ale też organizacji na  najwyższym lewelu logistyki. Pomysłów tysiace, by każdy dzień mógł pretendować do udanego.
Dzisiaj dzieci tak szybko się zniechęcają, nie lubią szukać, dostają gotowe rozwiazania.
Zauważyłam, że gdy dziecko mówi : nudzi mi się – wszyscy stają na baczność i ruszają w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej odjechanych zajęć i atrakcji. Czy dzisiejsi rodzice boją się nudy ??? Martwi ich to że dziecko może się nudzić?
A niech się nudzi- z nudy powstają naprawdę piękne rzeczy, dzieci zaczynają szukać pomysłów na zabawy,  na działanie. Wystarczy tylko spokojnie poczekać.

Pomysłowa Wakacyjna Szkoła Dla Mam nie jest po to, by mamy wyspecjalizowały się w zaspakajaniu zachcianek dzieci. Ba! Przecież nie każda potrzeba musi być natychmiast zaspokojona(pomijając oczywiście te podstawowe i te które wiżą się ze zdrowiem dziecka). Nie jest też po to, by spędzać godziny na poszukiwaniu najlepszych atrakcji od równika w górę albo i w dół.

Pomysłowa Wakacyjna Szkoła Dla Mam to takie spotkania Mam- narazie w internecie, które mają nam dać wsparcie i poczucie, że możemy się zainspirować, pocieszyć, zachęcić ,podtrzymać, wysłuchać i sobie towarzyszyć.
W trosce o nas same i w trosce o naszych mężów i dzieci.

Moje wakacje zawsze spędzałam na full z dziećmi. Oczywiście dzieci sobie wyjeżdżały na tygodniowe wypady ale moja głowa była zaangażowana w to by ogranąć ten wakacyjny czas na okrągło. Nie ukrywajmy przychodzi taki czas że cierpliwość nasza osiąga bardzo niski poziom i jedyne co mamy ochotę zrobić , to wysłać się w walizce do Stanów. I to jest normalne, powiedziałabym, że nawet zdrowe. Potrzebujemy czasu dla siebie. Uwaga! – w ciagu dnia również ;-))))

No dobrze rozpisałam się.

Pomysł chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu, by zrobić taką  Pomysłową Wakacyjną Szkołę Dla Mam – dzielić się pomysłami i wspierać. I nie chodzi tu tylko o pomysły na zabawy dla dzieci ale także o  naszą zwykłą rodzinną działalność codzienną.

Zatem PWSDM polega na tym, że codziennie rano podrzucę Wam na moim Istagramie i FB pomysł na to, by wakacje były dobrym, rodzinnym, spokojnym i pełnym dobrych chwil czasem. A gdy pojawia się gorsze dni, by udało się wyjść z nich cało.
W poniedziałki o 9:00 będziemy spotykać się na krótkim live, by sobie porozmawiać i podzielić tym co nam wyszło albo i nie wyszło 😉

Drogie Mamy mam takie marzenie żeby tegoroczna edycja PWSDM zakończyła się jakimś spotkaniem w realu – takim spotkaniem pełnym uścisków, uśmiechów i dobra. Zobaczym czy nam się uda 🙂

Ale póki co mam dla Was pierwszy pomysł.

DZIĘKOWNIK

Dziękownik jest po to abyśmy w naszym domu nie zapominali o tym co mamy, co dziś sie wydarzyło, co się udało zrealizować, za co właśnie możemy podziękować.
Świat goni jak szalony, szybko, szybko, szybko – nie zauważamy wielu rzeczy, wydaje się nam że jak się zatrzymamy to nie dogonimy biegnącego świata.
Dziękownik ma nam pomóc zatrzymać się, chwilę porozmawiać, zachwycić, podzielić i zapisać.
Przygotowałam dla Was DZIĘKOWNIK, który możecie wydrukować i razem z rodzinąwypełnić. W małych ramkach powpisujcie za co chcecie dziś podziękować. Dzieci mogą zrobić rysunki, znaczki, szlaczki i inne arcydzieła. Dziękownik nie ma wpisanej daty- co to oznacza? Możesz go drukować na każdy dzień i zbierać w teczce. Pod koniec wakacji możecie wyjąć wypełnione karty dziękownika i zobaczycie jak wiele dobrego wydarzyło się w życiu Waszej rodziny.

 

Jeśli chcecie DZIĘKOWNIK  w PDF do druku – napiszcie o tym w komentarzu. Wyślę go Wam jeszcze dziś.

Żeby ,,chodzić,, do PWSDM nie trzeba składać żadnych podać, nie trzeba się nawet zapisywać.
Najlepiej być!

Spokojnego wieczoru 😉
Joanna

 


 

Jeśli pomysł PWSDM i DZIĘKOWNIKA Ci się spodobał, powiedz o nim innej Mamie , może ona zachce powiedzieć innej Mamie…….

Ten post ma 12 komentarzy

 1. K.

  Dobry wieczór! Pani Joanno, czy mogę prosić o przesłanie mi Dziękownika w PDF? Właśnie do tego druku… Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Paulina

  Poproszę dziękownik 🙂

 3. Magda

  Cześć. Poproszę o plik. Pomysł z wakacyjną szkoła wyborny
  Pozdrawiam serdecznie Magda Gibas

 4. Marta

  Super pomysł!! Obserwuję IG już jakiś czas i książkę mam poproszę o pdf i będę zaglądać po więcej inspiracji ☺️

 5. Anna Kryza

  Dzień dobry dziekuje za zaproszenie i chętnie dołączę choć nie uda mi się pewnie uczestniczyć w pon rozmowach ze względu na obowiązki w pracy. Proszę tez o przesłanie dziekownika.

 6. Magda

  Dziękuję za super inspiracje

 7. Magda

  nie otrzymuje pliku (ani wczoraj ani dzis 🙁 )

 8. Emilia

  Książkę mam…. I pomysły podglądać a spotkanie w Realu… Pytanie gdzie…. Jaka miejscowość czy to nieza duże km mnie dzieła od pomysłowej mamci 🙂

 9. Agnieszka

  Dziękuje za wspamniały pomysł :). Bardzo Prosze o „dziękownik”. Pozdrawiam

 10. Kasia

  Ja też poproszę Dziękownik :))

 11. Joanna

  Poproszę o dziękownik

Dodaj komentarz