O mnie

Chcę Ci opowiedzieć o swojej złości.
O tym jak się złościłam na siebie, na bliskich i na cały świat.​

Doszłam do takiego momentu w swoim życiu, że po przebudzeniu, zanim jeszcze założyłam kapcie, już byłam wściekła. 

NA WSZYSTKO.

Oczywiście prowadziłam normalne życie, uśmiechałam się, bawiłam się ze swoimi dziećmi, pracowałam, spotykałam się z przyjaciółmi. Zakładałam maski na twarz i nie dopuszczałam swoich emocji do głosu.

Jako młoda mama z małymi dziećmi, często krzyczałam na nie a potem miałam ogromne wyrzuty sumienia. 

Odczuwałam zagubienie, frustrację i bezradność. Byłam bardzo spięta, zaczęłam odczuwać bóle głowy i kręgosłupa. Aż mój organizm odmówił współpracy i nie mogłam samodzielnie wstać z łóżka. Miałam zawroty głowy spowodowane napięciem mięśniowym karku, ramion        i pleców. Mogłam leżeć tylko z określoną pozycją głowy, w innym przypadku natychmiast włączał   mi się helikopter w głowie.

WTEDY JESZCZE NIE WIEDZIAŁAM, ŻE TO PRZEZ MOJĄ TŁUMIONĄ ZŁOŚĆ.

Przez rok uczęszczałam na rehabilitację i dochodziłam do siebie, pozwalając sobie na to, by ,,odsłuchiwać” wiadomości od swojej złości.
Okazało się, że nam mnóstwo niezaspokojonych potrzeb, moje granice właściwie nie istnieją, że nie potrafię odpuszczać i stawiam sobie poprzeczkę bardzo wysoko. 

 

Zaczęłam się przyglądać temu czego potrzebuję, za czym tęsknię, czego chcę. Uczyłam się zauważać złość i traktować ją jako dobrą koleżankę, która mnie wspiera w dochodzeniu              do siebie. Zaczęłam dużo czytać, poznawać mechanizmy i strategie radzenia sobie ze złością. Uczyłam się regulować swoje emocje, słuchać siebie i prosić o pomoc. 

DZIŚ JUŻ WIEM, ŻE ŻYCIE BEZ ZŁOŚCI JEST MOŻLIWE!

   Natomiast możliwe jest dopuszczanie jej do głosu, korzystanie z jej siły i wprowadzanie zmian, które dzięki niej są możliwe do wprowadzenia w naszym życiu.

Czym się zajmuję

Napisałam książkę o tym jak budować głębokie relacje w rodzinie.   Ta książka też pokazuje, że można budować życie na własnych zasadach, zaspokajać własne potrzeby i kierować się wartościami, które mogą się stać solidnym fundamentem.

W jednym z rozdziałów dowiesz się jak nasza rodzina poradziła sobie ze złością.

Trochę o mnie

Dzieci Pomysłowej Mamy to książka, dzięki której zaczęłam pracować     z dziećmi w temacie złości. Spotkałam prawie cztery tysiące dzieci       na warsztatach w szkołach i przedszkolach. Chciałam poznać dziecięcą złość, chciałam dowiedzieć się dlaczego dzieci się złoszczą. Teraz już wiem i mogę o tym powiedzieć rodzicom.

Pracuję z rodzicami i pomagam im jeszcze bardziej zrozumieć swoje dzieci. Pomagam im też zrozumieć własną złość i złość ich dzieci.         Na warsztatach i w trakcie pracy na konsultacjach, wspólnie wprowa- dzamy zmiany w rodzinne życie i uczymy się mówić o potrzebach            i wartościach.

Jestem pedagożką, nauczycielką przedszkolną i wczesnoszkolną, terapeutką dzieci z trudnościami w uczeniu się, dietetyczką i trenerką umiejętności emocjonalnych.

Prowadzę warsztaty i konsultacje, w czasie których pomagam wprowadzać nowe nawyki emocjonalne i żywieniowe, by zadbać o ciało    i emocje jednocześnie. Wspieram rodziców w ich rodzicielskich wątpliwościach i towarzyszę we wprowadzaniu zmian. Z troską i czułością zachęcam rodziców, by z łagodnością słuchali sobie i swoich dzieci.
Małe kroki pozwalają na spokojne zmiany, zgodne z tym jak żyjemy        i czego potrzebujemy.