Dzieci

Ze świata dzieci
Lubię przygladać się dzieciom. Staram się usiąść blisko, by słyszeć co mruszą pod nosem, jak coś im nie wychodzi lub się udaje,ale jednocześnie być z boku ( w miarę możliwości).
Przez wiele lat pracowałam z dziećmi. Prowadziłam swoje przedszkole domowe-Foremka. Mogłam wtedy dać dzieciom dużo, a dostałam od nich jeszcze więcej-ich serca!

Kto przebywa z dziećmi niech stanie się jak one!!!!!!!!!

01.03.2011
Trzęsąca się galaretka
Dziś przygotowaliśmy galaretkę truskawkową.Staś wsypywał ją do gorącej wody, a ja mieszałam.Natomiast wszyscy wlepialismy ślepia w nią czy aby stygnie….
Jak już wystygła przełożylismy ją na duży talerz i jedliśmy łapami….patrzyłam na reakcje dzieci i sama łapami jadłam z Nimi deser.

Polecam ,bo to proste i smaczne ćwiczenie.
Dzieci powinny dotykać różnych faktur ( szczotka ryżowa, delikatny materiał, galaretka…) po to ,by pobudzać receptory umieszczone na wewnętrznej stronie dłoni…

Taka zabawa dla maluchów ale też dla starszaków ma duże walory poznawcze. Uczą się i rozpoznają co jest twarde, co miękkie, co śliskie,co szorstkie)
Z Marynią bawimy się tak dość często.Pocieram wewnętrzną stronę Jej dłoni delikatną szczoteczką do włosów(taką specjalną dla maluchów).
Marysia bardzo też lubi kremować ze mną dłonie.Biorę więcej kremu, Marynia daje mi swoje łapki i się masujemy i wcieramy krem. Śmiechu jest wtedy po pachy, bo ją to bardzo łaskocze…

23.02.2011
Bucikowo i kogucikowo


Czasem pomysłów  brak, ale wystarczy rozejżeć sie po domu i zawsze się coś znajdzie.
U nas w domu najwięcej butów ma Maria. Wykorzystujemy je dziś do zabawy.

To tylko cześć posiadanego zbioru.

Zabawy z Maluszkami tu
A Starszaki tu 

Szukając inspiracji w kuchni wpadły nam w ręce rękawiczki i powstały koguciki.

Ćwiczenie dmuchania,podrzucania i rysowania na balonach.